You are here: Home > Bez kategorii > Historia tortów

Historia tortów

width=248Dzisiaj żadne wesele nie może się bez niego odbyć. O czym mowa? Oczywiście o torcie. Tort to ciasto, które jest obecne na wielu uroczystościach. Dzisiaj jeśli chodzi o kształty i smaki tortów, praktycznie nic nas nie ogranicza. Jaka jest więc historia tego wspaniałego ciasta? Otóż stworzenie pierwszego tortu natomiast przypisuje się Włochom. Do naszego kraju, tort trafił za sprawą królowej Bony. Tradycją jest to, że tort stanowi ważny element wielu uroczystości, zarówno urodzin, chrzcin, komunii i wesel. Niegdyś torty były raczej jednolite i podobne do siebie. Od pewnego czasu natomiast możemy je spotkać niemalże w każdej postaci. Nikogo już nie dziwią najbardziej wymyślne torty kolorowe, czy też takie, które mają przeróżne kształty. Oczywiście im bardziej tort jest wymyślny, tym więcej przyjdzie nam za niego zapłacić. Niegdyś torty na różne uroczystości robiło się samemu, dzisiaj już na ogół się je kupuje.

 

Wielcy cukiernicy prześcigali się w pomysłach tworząc nowe kompozycje z okazji wielkich uroczystości:

Kiedy Napoleon III poślubiał Eugenię de Montijo – cech paryskich cukierników posłał nowożeńcom tort kasztanowy z lukrem różanym.
Jubileusz angielskiej królowej Wiktorii zainspirował cukierników do przygotowania tortu Wiktoria z masą owocową.
Tort Fedora z masą migdałową został podany w Paryżu U Maxima po premierze melodramatu Fedora z Sarą Bernhardt w roli głównej.
Tort Mickiewicza – ciasto biszkoptowe z masą kawową i rumową – podany został po odsłonięciu pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie.
Wiedeński tort Sachera [Zobacz też: tort szwardzwaldzki oryginalny przepis, czubryca czerwona zastosowanie, torty urodzinowe warszawa]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: czubryca czerwona zastosowanie tort szwardzwaldzki oryginalny przepis torty urodzinowe warszawa
Archiwum

Copyright 2021 cukiernia łódź.