You are here: Home > Bez kategorii > W ciezszych stanach chorób watroby i przewodu pokarmowego trzeba niejednokrotnie powaznie ograniczyc potrawy z ryb, uznajac za dozwolone jedynie ryby mielone (pulpety, budynie, suflety)

W ciezszych stanach chorób watroby i przewodu pokarmowego trzeba niejednokrotnie powaznie ograniczyc potrawy z ryb, uznajac za dozwolone jedynie ryby mielone (pulpety, budynie, suflety)

W cięższych stanach chorób wątroby i przewodu pokarmowego trzeba niejednokrotnie poważnie ograniczyć potrawy z ryb, uznając za dozwolone jedynie ryby mielone (pulpety, budynie, suflety). Istnieją schorzenia, w których zezwala się na stosowanie znacznie szerszego asortymentu potraw rybnych. Chorzy np. na cukrzycę mogą otrzymywać ryby nie tylko gotowane, ale także potrawy z chudych gatunków ryb pieczonych, zapiekanki, a nawet ryby duszone z ograniczoną ilością tłuszczu. Ryby pieczone, a zwłaszcza pieczone w pergaminie oraz duszone można podawać chorym z dolegliwościami układu krążenia, podobnie jak przy łagodniejszych stanach schorzeń wątroby, w niektórych chorobach zakaźnych (np. grypa, odra, ospa wietrzna). Przyrządzając potrawy rybne dla chorych pozostających na ścisłych dietach, należy eliminować ostre przyprawy smakowe, często również i cebulę. Chcąc w tych warunkach uzyskać potrawę o wysokich walorach smakowych i aromatycznych, wykorzy stuje się odpowiedni asortyment warzyw. Marchew, pietruszka, selery powinny występować obficie w wywarach przeznaczonych do gotowania pulpetów, rolad, ryb faszerowanych, galaretek rybnych i ryb gotowanych w kawałkach. Sól stosuje się zależnie od rodzaju diety, ograniczając ją najczęściej przy chorobach układu krążenia, nadkwaśności i diecie odchudzającej. [hasła pokrewne: tort czekoladowy kwestia smaku, torty urodzinowe warszawa, szumgum ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: szumgum tort czekoladowy kwestia smaku torty urodzinowe warszawa
Archiwum

Copyright 2021 cukiernia łódź.